W ostatnim czasie można zaobserwować w mediach spore zainteresowanie oraz promocje nowego rodzaju fotelików dziecięcych. Czym różnią się nowoczesne foteliki od swoich poprzedników? Na pewno mają szereg udogodnień adresowanych nie tylko do jego głównych użytkowników czyli naszych dzieci, ale także  (a tym razem głównie) do rodziców. To właśnie oni codziennie dźwigają na rękach nie tylko swoje pociechy, ale także ciężkie, często dość nieporęczne foteliki samochodowe.

Fotelik samochodowy

Obracane foteliki samochowe

Aż trudno uwierzyć w to, że pomysł obracanego fotelika został wprowadzony dopiero teraz. Być może długo testowano bezpieczeństwo i słuszność takiego rozwiązania. Każdy kto miał okazję montować fotelik samochodowy wie, że należy mocno pochylić się i obrócić w kierunku dziecka. Jest to dość niewygodna pozycja. Dodatkowo często przeszkadzają nam zamykające się drzwi, elementy obudowy fotelika, czy machające rączkami i nogami dziecko. Problem ten został właśnie rozwiązany albowiem najnowsze foteliki samochodowe wyposażone są w obrotową bazę, dzięki której fotelik staje się ruchomy. Podczas wkładania dziecka w fotelik, możemy obrócić go o 90 stopni w kierunku drzwi.

Fotelik samochodowy z wypustkami

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowania poziomych wypustek amortyzujących. W razie ostrego hamowania, uderzenia bocznego czy innej sytuacji, której efektem, może być przemieszczenie się fotelika, zatrzyma się on w niewielkiej odległości od ścian samochodu. Jest to bardzo bezpieczny wynalazek, zapewniający jeszcze większe bezpieczeństwo małemu pasażerowi.