Wózki dziecięce różnią się od siebie nie tylko ze względu na cenę, czy też wygląd, ale funkcje, które gwarantują. Przykładowo wózki 2w1 czy nawet 3w1 cieszą się olbrzymią popularnością i są zdecydowanie chętniej kupowane od zwykłych wózków. Oczywiście głównie dlatego, że taki zakup jest zdecydowanie tańszy.

Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu wózek dla siebie? Przede wszystkim na poszczególne jego części. Tak naprawdę każdą część, jeżeli chodzi o wózki 2w1 warto przeanalizować oddzielnie. Nie patrzymy więc na wózek jako na całość, ale dokładnie sprawdzamy każdą jego część. Warto zatem zacząć od gondoli, która to powinna być w miarę duża i wygodna dla dziecka.

Z kolei budka, która jest częścią wózka powinna być cicha w składaniu – umożliwi to jej spokojnie składanie i rozkładanie, bez obawy o to, że obudzi się na przykład śpiące dziecko. Niektóre wózki posiadają w budkach specjalne otwory wentylacyjne, które są bardzo pomocne w jego użytkowaniu. Bardzo ważne jest również to jakie zawieszenie posiada wózek i czy amortyzatory spełniają swoją rolę.

Dziecko nie może czuć się w wózku jak na huśtawce, jego delikatny kręgosłup może tego nie wytrzymać. Dlatego, aby później nie kombinować jak unieruchomić dziecko na trudnym podłożu do jeżdżenia, lepiej jest zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów właśnie na to, jakie amortyzatory zostały zastosowane w danym wózku. Można to bardzo łatwo sprawdzić jeszcze w sklepie, wystarczy położyć lalkę w wózku i sprawdzić jak się zachowuje, gdy wprawiamy wózek w ruch.

Wózek dziecięcy 2w1