wózek dziecięcy

Czy chcesz szybko wrócić do formy po urodzeniu dziecka? Jeśli tak to najprostszym i najlepszym rozwiązaniem dla zapracowanych matek jest kupno specjalnego wózka dziecięcego do biegania. W ten sposób możesz nie tylko zajmować się dzieckiem ale w tym samym czasie również poprawiać swoją formę fizyczną. Z zakupu takiego wózka korzysta nie tylko maluch ale również Ty. Nasuwa się jednak pytanie jak wybrać wózek dziecięcy do joggingu spośród tak wielu modeli dostępnych na rynku? Oto kilka porad, które mogą pomóc Ci wybrać właściwy wózek.

Dobierz odpowiedni rozmiar kół.

Wbrew pozorom rozmiar kół ma kluczowe znaczenie dla komfortu korzystania z wózka. Im bardziej jesteś zaawansowana w bieganiu tym większe powinny być koła wózka. Jeśli masz w planach przejść za jakiś czas na wyższy poziom biegania rozważ wózek dziecięcy, w którym możliwa jest w przyszłości wymiana kół na większe.

Zwróć uwagę jak wykonany jest wózek dziecięcy.

Niektóre wózki mogą być wytworzone z nieprzyjemnych w dotyku materiałów, które przy większym ruchu mogą stać się bardzo niekomfortowe dla dziecka. Sprawdź też czy są plamoodporne. Dodatkowo należy upewnić się czy wózek ma możliwość opuszczania oparcia i regulacji szelek. Inne istotne rzeczy, których brak może ujawnić się dopiero po jakimś czasie to akcesoria dodatkowe takie jak np. pojemna torba na artykuły dziecięce czy uchwyt na butelkę.

Przede wszystkim nie spiesz się z zakupem i pomyśl nad poziomem zaawansowania Twojego biegania aby dowiedzieć się jaki wózek dziecięcy musisz kupić