wózek dziecięcy

Życie świeżo upieczonego rodzica bliźniaków lub trojaczków staje się dużo bardziej skomplikowane. Warto więc zastanowić się nad ułatwieniem jakie daje nam zakup podwójnego czy też potrójnego wózka dziecięcego. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, więc rozeznanie się w tym temacie przed wyruszeniem na zakupy jest bardzo ważne.

Jakie aktywności będą dominowały w Waszym życiu?

Jak często planujecie wychodzić na spacery? Czy będą to krótke czy długie spacery? W zależności od potrzeb możemy wybierać m.in. w wózkach lekkich, do biegania czy terenowych. Jeśli np. mieszkacie poza miastem i macie w planach spacery leśnych ścieżkach dobrym pomysłem jest wydanie pieniędzy na porządny wózek dziecięcy terenowy.

Która wersja wózka bardziej Ci odpowiada?

Podwójne i potrójne wózki znajdziemy w dwóch wersjach: tandem (jedno siedzisko przed drugim, często na innej wysokości) i “obok siebie”, czyli jedno dziecko siedzi przy drugim. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, choć wielu rodziców uważa, że w początkowej fazie dorastania dziecka lepszy jest model “obok siebie”.

Czy możesz sobie pozwolić na taki wózek dziecięcy?

Podwójne i potrójne wózki zajmują bardzo dużo miejsca! Wielkość samochodu może być ważnym czynnikiem decydującym przy wyborze wózka dla bliźniąt lub trojaczków. Upewnij się, że składa się szybko i łatwo, nie jest za ciężki i posiadasz dużo miejsca aby go przechowywać.

Warto poświęcić dużo czasu na wybór wózka dziecięcego aby nie być później zawiedzionym i postawionym przed koniecznością ponownego zakupu.