Decyzję o kupnie odpowiedniego wózka, to znaczy nowego lub używanego warto podjąć jak najwcześniej, ponieważ wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego wózka wcale nie jest łatwym zadaniem. Wybór jest dzisiaj tak duży, że wiele osób po prostu nie wie na jaki wózek się zdecydować.

Nowy wózek

Zakup nowego wózka dziecięcego to opcja dla tych, którzy nie przepadają za rzeczami używanymi. Nowy wózek oczywiście prezentuje się znacznie lepiej od tego używanego, ponieważ nie posiada żadnych śladów użytkowania. Kupując wózek nowy, łatwiej jest też znaleźć wózek, który w 100% będzie dostosowany do potrzeb rodziców oraz maluszka. Jedynym i największym minusem takiego rozwiązania jest oczywiście cena – im lepszy wózek tym wyższa cena.

wózek dziecięcy

Używany wózek

Wózek z drugiej ręki to opcja przeznaczona nie tylko dla tych, których nie stać na zakup nowego wózka, ale również dla tych osób, które zamiast zakupu nowego, standardowego wózka, wolą kupić w tej samej cenie wózek lepszej jakości. Nawet wózki dziecięce z tak zwanej wysokiej półki cenowej mogą kosztować mniej lub tyle samo co nowe wózki dostępne w tak zwanym standardzie. W takim przypadku rozwiązanie dla wielu rodziców wydaje się oczywiste – lepiej kupić wózek używany lepszej jakości niż po prostu zwykły wózek.
Ostateczna decyzja należy oczywiście do rodziców, zawsze warto wziąć pod uwagę to, że nawet kupując nowy wózek dziecięcy, który będzie kosztował więcej, można go po prostu komuś później odsprzedać i tym samym odzyskać chociaż część wydanych na ten cel pieniędzy. Można również go na przykład zostawić, jeżeli planuje się drugie dziecko w rodzinie.