wózek dziecięcy

We współczesnym świecie, wózek dziecięcy może być tym co uczyni życie każdego rodzica nieco łatwiejszym. Niestety jednak takie udogodnienie jest dosyć kosztowne. Nie każdego stać na kupno nowego wózka w firmowym sklepie, tak więc warto czasem rozejrzeć się za używanym sprzętem w dobrym stanie.

Możemy jednak popełnić kilka błędów. Przede wszystkim musimy wiedzieć jakiego rodzaju wózka szukamy. Rozróżniamy m.in. wózki w których możemy przewozić więcej niż jedno dziecko, wózki parasolki czy wózki 2w1, 3w1 czy też wózki przystosowane do aktywności fizycznej, np. Joggingu.

Poszukując używanego wózka warto zapytać o opinie znajomych. Mogą oni polecić swoich znajomych, którzy akurat mają już niepotrzebny wózek dziecięcy. Kupno używanego wózka od poleconych i zaufanych osób może okazać się znacznie bezpieczniejsze niż zakup np. na aukcjach internetowych.

Jeśli jest to tylko możliwe, należy dokładnie sprawdzić stan wózka, wszystkich jego części, ramy, kół, siedziska. Spróbuj go też złożyć i co najważniejsze sprawdź hamulce. Warto mieć ze sobą kogoś z doświadczeniem kupowania i użytkowania wózka. Będzie wiedział na co zwrócić uwagę.

Przede wszystkim nie spiesz się z decyzją zakupu konkretnego wózka. Jeśli poświęcisz na to trochę więcej czasu możesz znaleźć wózek w lepszym stanie i po niższej cenie.